|  Łódź - Górna - ul. Broniewskiego 2 paw. 21 (tel. 42 651 02 02 tel. kom. 0 502 678 002)  |

logo

okna

OKNA 

DRZWI

PARAPETY 

 Dobre okna w dobrej cenie

Niezawodne i bezpieczne drzwi

 Funkcjonalne parapety ze stylem

Montaż drzwi zewnętrznych krok po kroku

Usytuowanie drzwi w ścianie.

Inaczej montuje się drzwi w ścianach jedno-, dwu- i trójwarstwowych. W jednowarstwowej ościeżnicę umiejscawia się w połowie szerokości muru, dwuwarstwowej - najbardziej zewnętrznie a w trójwarstwowej w miejscu izolacji termicznej. Powoduje to, że rozkład temperatury w murze i drzwiach jest podobny.

Zasady montażu drzwi zewnętrznych

W momencie, gdy wyznaczymy już miejsce ościeżnicy w ścianie, łączymy elementy ościeżnicy i unieruchamiamy w miejscu montażu przy pomocy drewnianych kołków. Jeżeli instalowane części zachowują pion, można przewiercić przez nie otwory oraz nawiercić w odpowiadających im miejscach mur. Następnie w powstałych otworach umieszczamy korki i przykręcamy elementy ościeżnicy do ściany. Standardowo w pionowych fragmentach ościeżnicy powinny znaleźć się po trzy śluby, a w poziomym jedna. Ościeżnicę usztywniamy deskami rozporowymi i zabezpieczamy folią malarską. Następnie przestrzeń między ościeżnicą a murem należy wypełnić pianką montażową do połowy wolnej przestrzeni, która schnąć podwoi swoją objętość i uzupełni wolne przestrzenie. Po 24 godzinach usuwa się folię oraz odcina nadmiar pianki i montuje zawiasy. Na nich zawiesza się drzwi i zakłada klamkę.

Tak zamontowane drzwi zewnętrzne powinny służyć nam przez lata, szczególnie jeśli podczas instalacji zostały zachowane wszelkie zasady staranności. Warto zauważyć, że drzwi obecnie różnią się od siebie pod wieloma względami, więc przez zabraniem się do pracy warto zasięgnąć pomocy specjalistów, zajmujących się między innymi montażem drzwi zewnętrznych w Łodzi.