|  Łódź - Górna - ul. Broniewskiego 2 paw. 21 (tel. 42 651 02 02 tel. kom. 0 502 678 002)  |

logo

okna

OKNA 

DRZWI

PARAPETY 

 Dobre okna w dobrej cenie

Niezawodne i bezpieczne drzwi

 Funkcjonalne parapety ze stylem

Okna aluminiowe: co warto o nich wiedzieć?

Okna aluminiowe

Zalety i wady okien z aluminium

Okna wykonane z aluminium to jeden z najpopularniejszych rodzajów okien. Modele tworzone z tego surowca wyróżniają się doskonałą wytrzymałością. Jakie jeszcze zalety posiadają okna wykonane z aluminium?

Okna aluminiowe są bardzo odporne na wpływ warunków atmosferycznych, dzięki temu możemy mieć pewność, że wybierając ten rodzaj okna, nie ulegnie on odkształceniu na skutek działania mrozu czy promieni słonecznych. Charakteryzują się również bardzo dobrą energooszczędnością.

Co więcej, aluminium jest materiałem niezwykle plastycznym, co pozwala na stworzenie okna o dowolnym kształcie. Bardzo istotną zaletą tego typu okien jest również ich niewielka waga, która sprawia, że montaż okien jest mniej kłopotliwy niż w przypadku okien drewnianych.

Tworzywo to również nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji, dzięki czemu nie musimy przeznaczać zbyt wiele czasu ani środków finansowych na utrzymanie naszych okien w czystości.

Ich niewątpliwą zaletą jest również ich nowoczesny wygląd, który sprawia, że doskonale sprawdzają się we wnętrzach utrzymanych w awangardowym stylu. Świetnie sprawdzają się również w obiektach użytku publicznego oraz w firmach. Bez większych problemów można je wykonać w wybranym przez klienta kolorze oraz wykończenia, co sprawia, że będziemy w stanie dopasować je do praktycznie każdej aranżacji.

Wadą tych okien może okazać cena, która jest znacznie wyższa w stosunku do podobnych jakościowo okien PCV. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że okna wykonane z aluminium odznaczają się o lepszą trwałością, przez co posłużą nam dłużej, dzięki czemu inwestycja w ni jest w stanie nam się zwrócić.