|  Łódź - Górna - ul. Broniewskiego 2 paw. 21 (tel. 42 651 02 02 tel. kom. 0 502 678 002)  |

logo

okna

OKNA 

DRZWI

PARAPETY 

 Dobre okna w dobrej cenie

Niezawodne i bezpieczne drzwi

 Funkcjonalne parapety ze stylem

Czy warto inwestować w okna drewniane?

Drzwi wejściowe

Przez wiele lat jednym z najpopularniejszych rodzajów okien były okna, których ramy były wykonywane z drewna. Wraz z rozwojem technologii materiał ten coraz bardziej wypierany był przez inne tworzywa, które wykorzystywane są do produkcji okien. Sytuacja ta nie wpłynęła jednak na fakt, że okna drewniane są wciąż jednymi z najchętniej wybieranych przez klientów. Co zatem sprawia, że aż tak cenimy okna wykonane z tego materiału?

Zalety i wady okien z drewna

Jedną z rzeczy sprawiającą, że często decydujemy się na zakup okien drewnianych, jest ich faktura oraz niesamowita, niepowtarzalna kolorystyka ram okiennych, która ociepli wnętrze pomieszczenia. Warto wspomnieć także o tym, że drewno jest materiałem, który można łatwo formować, co sprawia, że można z niego wykonać okna o różnych, także niestandardowych kształtach i wymiarach.

Jednak wygląd to nie wszystko, czym zachwycają nas drewniane okna. Współcześnie produkowane okna z drewna wyróżniają się doskonałą izolacyjnością termiczną, która zapobiega „uciekaniu” z pomieszczenia ciepłego powietrza, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie. Ten typ okien zapewnia także dobrą izolację akustyczną, dzięki czemu okna te w dużym stopniu zapobiegają docieraniu hałasów do domu.

Jeśli chodzi o wytrzymałość, dzisiejsze okna wykonane z drewna odznaczają się równie dobrymi parametrami, jak okna PCV. Oprócz tego drewniane okna posiadają bardzo dobrą wytrzymałość na promieniowanie słoneczne, które w ich wypadku nie powoduje rozszczelnienia i odkształcania ram okiennych.

Pamiętajmy jednak o tym, że jeśli chcemy przez długi czas cieszyć się oknami wykonanymi z drewna, musimy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji i regularnej konserwacji ram. Nie lekceważmy również drobnych skaz, które pojawią się na ramach – wczesna naprawa okien drewnianych zapobiegnie dalszemu uszkodzeniu materiału, które może powodować poważne wypaczenia drewna.