|  Łódź - Górna - ul. Broniewskiego 2 paw. 21 (tel. 42 651 02 02 tel. kom. 0 502 678 002)  |

logo

okna

OKNA 

DRZWI

PARAPETY 

 Dobre okna w dobrej cenie

Niezawodne i bezpieczne drzwi

 Funkcjonalne parapety ze stylem

Jak dobrać drzwi zewnętrzne do domu?

Drzwi zewnętrzne

Od czego zacząć?

Przede wszystkim od właściwych parametrów, które zapewnią nam odpowiednie funkcjonowanie drzwi. Na jakie z nich powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim na szerokość oraz wysokość, które zapewnią nie tylko łatwe wchodzenie do mieszkania, ale także pozwolą na bezproblemowe wniesienie mebli. Aby zapewnić nam bezproblemowe korzystanie z drzwi, szerokość powinna wynosić nie mniej niż 90 centymetrów, a wysokość – nie mniej niż 201 cm.

Bardzo istotnymi czynnikami są również współczynnik przenikania ciepła, który nie powinien przekraczać 2,6 W/(m2*K), a także izolacyjność akustyczną, od wysokości jakiej zależy to, ile hałasu z zewnątrz zostanie przepuszczonego do wnętrza mieszkania.

Zapewnij bezpieczeństwo swojemu domowi!

Jednym z najważniejszych zadań drzwi zewnętrznych jest zabezpieczenie naszego mieszkania przed włamaniem. Co zatem powinniśmy wziąć pod uwagę, jeśli chcemy zapewnić naszemu domowi właściwą ochronę? Przede wszystkim na to, czy drzwi posiadają solidną konstrukcję, która wytrzyma próby sforsowania. Kolejnym niezbędnym elementem jest zamek antywłamaniowy. Bardzo istotne są również sprawdzone zabezpieczenia antywłamaniowe, w tym bolce, wkładki i szyldy zabezpieczające, które uniemożliwią wyważenie drzwi.

Co ważne, zanim zdecydujemy się na wybrany system antywłamaniowy, sprawdźmy ich klasę antywłamaniową oraz to, czy wszystkie jego elementy posiadają wszystkie niezbędne atesty.