|  Łódź - Górna - ul. Broniewskiego 2 paw. 21 (tel. 42 651 02 02 tel. kom. 0 502 678 002)  |

logo

okna

OKNA 

DRZWI

PARAPETY 

 Dobre okna w dobrej cenie

Niezawodne i bezpieczne drzwi

 Funkcjonalne parapety ze stylem

Drewniane czy metalowe? Przegląd materiałów na drzwi wewnętrzne

Drzwi wejściowe

Jednak prawidłowe wymiary oraz dobrze dobrane systemy antywłamaniowe to nie wszystkie cechy, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę wybierając drzwi. Bardzo istotny jest również materiał, z którego zostały one wykonane. Poniżej prezentujemy zalety najczęściej wybieranych materiałów do produkcji drzwi wejściowych.

Jaki materiał na drzwi wejściowe?

Tradycyjnym i jednym z najpopularniejszych rozwiązań są drzwi wykonane z drewna. Zazwyczaj do ich wykonania wykorzystuje się drewno dębowe albo mahoniowe. Drzwi wejściowe wykonane z tego rodzaju materiału charakteryzują się doskonałą wytrzymałością, termoizolacyjnością oraz stanowią bardzo dobrą barierę akustyczną. Ich największą wadą może okazać się słaba odporność na czynniki atmosferyczne, dlatego warto zastanowić się nad zadaszeniem, które zapewni im odpowiednią ochronę.

Kolejną często wybieraną opcją są drzwi stalowe, które najczęściej produkuje się ze stali, która została ocynkowana ogniowo. Drzwi stalowe odznaczają się dobrą wytrzymałością na wpływ czynników zewnętrznych. Decydując się jednak na to rozwiązanie, pamiętajmy o odpowiednim ociepleniu drzwi, ponieważ jego brak może powodować bardzo duże straty ciepła.

Oczywiście oprócz wymienionych powyżej możliwości możemy wybrać szereg innych możliwości, w tym m.in. drzwi mieszane, w których łączy się części stalowe wraz z elementami wykonanymi z drewna, a także drzwi z aluminium lub włókna szklanego. Jednak to, którą opcję wybierzemy powinno zależeć przede wszystkim od naszych potrzeb oraz prywatnych preferencji. Jeśli jednak mamy wątpliwości w kwestii tego, który model drzwi wejściowych będzie dla nas odpowiedni, skorzystajmy z pomocy doświadczonych specjalistów.